פילאטיס- מה זה?

חוגים בהושעיה • 17/1/2015 כניסות

מה זה פילאטיס?

שיטת הפילאטיס הומצאה לפני 70 שנה על ידי ג'וזף פילאטיס,אוטודידקט גרמני שלימד את עצמו יוגה, אנטומיה ופיזיולוגיה. פילאטיס, שחווה את אימי מלחמת העולם הראשונה על בשרו, ניסה למצוא דרך שתקל על שיקומם של פגועי המלחמה. הוא החל לפתח את שיטתו בעבודה על מזרן כדי לעזור לחבריו לשמור על כושר גופני,ובמקביל סייע לפצועים ע"י חיבור קפיצים וחבלים למפרקי הידיים והרגליים ליצירת התנגדות לשרירים וחיזוקם.

שיטת הפילאטיס אשר,הוסבה לטיפול בפציעות אצל רקדנים, סייעה לחיזוק הגוף וייצובו. שלא כמו בעבודת משקולות במכון,הציג פילאטיס חידוש.הוא לא שם דגש על קיצור שרירים וכיווצם,אלא דווקא על הארכתם. כמו-כן פילאטיס התמקד לא רק בשרירים החיצוניים והאסתטיים אלא גם בשרירים הפנימיים של הגוף - אלה ה"מחזיקים" אותו ושאינם גלויים לעין.

  ;

על פי הפילוסופיה שמאחורי השיטה,המוח הוא זה שבונה את הגוף; הנפש מחוברת לגוף והקשר ביניהם מתחזק, וכך דברים רבים עשויים להשתנות בגופנו,במוחנו,בתחושותינו וכו'. בעזרת תרגול נשימה נכונה יהפכו תנועותינו ופעולותינו היומיומיות לזורמות יותר וחלקות יותר. בד בבד נהיה אנו מרוכזים ומודעים יותר לאופן שבו גופנו נע בחלל.

  ;

למי זה טוב?

שיטת הפילאטיס מתאימה לכולם - בני כל גיל, רמה וכמעט בכל מצב, מנשים בהריון ועד לסובלים מפציעות כגון:פריצת דיסק, בעיות ברכיים,גב וכדומה.

  ;

למה זה טוב?

שיטת הפילאטיס מעניקה גמישות, משיבה את האיזון בין השרירים בגוף ומשפרת את היציבה.התרגול,המתבצע תוך שימוש בכל השרירים ולא רק בקבוצת שרירים מסוימת,מותיר במתרגל תחושות רעננות, דריכות וערנות ומשפר את בריאותו הפיזית והנפשית.

יתרונות נוספים לשיטת הפילאטיס:

משפרת את היציבה ובכך מקל על המפרקים.

משפרת את מערכת הנשימה.

מפיגה מתח נפשי ועייפות גופנית.

משפרת את התפקוד של רצפת האגן ושרירי הבטן העמוקים.

מעצבת ומחטבת את הגוף.

  ;

             

              "גוף בריא הוא תנאי הכרחי לאושר"

(ג'וזף פילאטיס 1880-1967)

  ;

  ;

              

  ;

  ;

  ;

               הכותבת, דנה מלמן, מדריכת פילאטיס מוסמכת המקיימת חוגי פילאטיס באיזור.

פילאטיס = דרך חיים! אתם מוזמנים להצטרף!